+420 721 885 381 info@zatepleni-pudy.cz

Zateplení bungalovu


Řádnou izolací stropu bungalovu předejdete výrazným tepelným ztrátám a ušetřite náklady na vytápění. Doporučená vrstva izolace záleží na specifikaci v projektu nebo požadavcích klienta. Pokud jste si izolaci foukanou vatou zvolili přesto, že v projektové dokumentaci máte uvedený jiný materiál, rádi vám s výpočtem vrstvy potřebné pro izolaci, pomůžeme.

Naši zákazníci si izolaci foukanou minerální vatou vybírají jako výbornou alternativu k izolaci celulózou nebo pěnovým či deskovým materiálům. Foukaná izolace totiž z principu zcela zamezuje vzniku tepelných mostů.

Nezávazná poptávka

Jak zateplit strop bungalovu


Strop bungalovu (nebo také podlaha půdy) je typicky prostor, který může najít využití jako skladovací, či servisní. Pro zvolení vhodného zateplení a dalších úprav půdních prostor bungalovu je rozhodující střešní konstrukce. U bungalovů se nejčastěji používá vazníková konstrukce nebo klasická trámová.

Pro vazníkové konstrukce se volí postup foukání do volné plochy. Tedy přímo na sádrokartonový nebo OSB strop. Foukaná minerální vata je totiž velmi lehká a tyto konstrukce nezatěžuje. Nemusíte se tedy bát zvlnění nebo praskání sádrokartonových panelů. Pokud je žádoucí přístup do půdního prostoru například k střešním oknům nebo komínu, lze položit na vazníky prkna a vytvořit tak pochozí lávky.

Pro trámové konstrukce se fouká minerální vata mezi trámy a lze pak snadno provést záklop OSB deskami či prkny. Tím vznikne plně využitelná půda ke skladování a přístupu k dalším půdním prvkům a střešní konstrukci.

 

zateplení stropu bungalovu

 

Jak zateplit střechu bungalovu


Střecha bungalovu se zatepluje pouze pokud je v tomto prostoru obytné podkroví. V takovém případě postupujeme obdobně jako u zateplení podkroví.

Jak zateplit stěny bungalovu


Zateplit obvodové stěny lze pouze u dutin dřevostaveb. U zděných staveb nelze foukanou izolaci standardním způsobem použít a je nutna další příprava stěn. Více informací naleznete v článku Jak zateplit stěny foukanou vatou.

Kolik stojí zateplení?

Cena zateplení "section_name" závisí na celkové ploše budovy a množství zateplovacího materiálu. Rádi Vám spočítáme a zašleme cenovou kalkulaci.

Poptat cenu zateplení

Potřebujete poradit?

Nevíte jak uchopit zateplení domu za správný konec? Nebojte se nás oslovit. Vždy Vám rádi a ochotně poradíme.

Kontaktujte nás