+420 721 885 381 info@zatepleni-pudy.cz

Zateplení trámového stropu


Řádnou izolací "section-name" předejdete výrazným tepelným ztrátám a ušetřite náklady na vytápění neobytných a venkovních prostor. Doporučená vrstva izolace vždy záleží na požadavcích klienta a našem doporučení. Ve všech případech pak platí pravidlo, že čím více izolace, tím lépe.

Nezávazná poptávka

Jak zateplit trámový strop

Trámové stropy jsou nejrozšířenější ve starších domech i novostavbách. Mezi trámy vznikají dutiny, které je potřeba vyplnit a zajistit tak řádnou izolaci. Foukaná vata je oproti běžným izolacím zpravidla levnější a časově méně náročné řešení.

Zateplení dřevěného trámového stropu

Trámový strop se zatepluje foukáním izolační vaty do dutých prostor mezi podlahou půdy a stropem obytné místnosti. Jedná se o běžnou metodu, když potřebujete zateplit starý strop

Vnitřní zateplení stropu

Pokud je strop z obou stran zaklopený, lze vytvořit servisní otvory a vyplnit je foukanou izolací. Otvor však musí být dostatečně velký, aby jím technik mohl prostrčit hlavu :)

Zateplení stropu mezi trámy

Vata se nafouká mezi trámy na volno. Poté se dle potřeb na využití prostor zhotoví lávka, nebo celá pochozí podlaha.

Strop půdy, strop podkroví

Stropem půdy se rozumí trojúhelníkový prostor u štítu nad trámovými kleštinami. Tyto prostory dle potřeb a velikosti "foukáme do plna".

Jak řešit špatné zateplení trámového stropu?

Aplikovat zateplení foukanou vatou lze do novostaveb, ale také pomocí ní můžeme odstranit nedostatky vzniklé při původní izolaci starších staveb. Ty zjistíme důkladným prozkoumáním termokamerou a následně doporučíme vhodné řešení.

Zaměření a obhlídka termokamerou, tepelné ztráty

Jaký zvolit izolační materiál?

Vhodně zvoleným materiálem je minerální vata, která má oproti klasickým izolačním materiálům řadu výhod. Nesléhá, nemění svůj tvar, je objemově stálá, nehoří, nenasákne vlhkem a odpuzuje škůdce. Množství izolace vždy záleží na odborném posouzení technikem.

O minerální vatě

Srovnání kvality izolačních materiálů

Kolik stojí zateplení?

Cena zateplení "section_name" závisí na celkové ploše budovy a množství zateplovacího materiálu. Rádi Vám spočítáme a zašleme cenovou kalkulaci.

Poptat cenu zateplení

Potřebujete poradit?

Nevíte jak uchopit zateplení domu za správný konec? Nebojte se nás oslovit. Vždy Vám rádi a ochotně poradíme.

Kontaktujte nás