+420 721 885 381 info@zatepleni-pudy.cz

Zateplení podkroví


Podkroví je prostor, který se nachází bezprostředně pod střechou domu (můžeme nazývat také půda, nebo loft). Půda vyplňuje prostor mezi stropem posledního podlaží a krovem. Doporučená vrstva izolace vždy záleží na požadavcích klienta a našem doporučení. Ve všech případech pak platí pravidlo, že čím více izolace, tím lépe.

Nezávazná poptávka

Postup zateplení podkroví

Pokud projevíte zájem o zateplení podkroví od naší firmy, nejprve se s vámi domluvíme na bezplatné návštěvě našeho technika. Ten si stavbu projde a stanoví nejlepší postup nejen pro samotné zateplení foukanou vatou, ale také pro stavební přípravy. Pro foukání minerální vaty je totiž třeba vytvořit servisní otvor (o průměru asi 15 cm) a zároveň připravit dostatečný prostup, aby mohl technik opticky zkontrolovat kvalitu položení izolace.

zde vložit 4 fotky auto, natažení hadice, technik, foukání

Jak zateplit na sádrokarton v podkroví?

Podvěšené stropy ze sádrokartonu zateplujeme foukáním na volno přímo na SDK. Není potřeba další nosná konstrukce. Vata je lehká a sádrokarton se pod ní ani po letech nebude prohýbat. Nemusíte se tedy bát, že začnou vznikat boule nebo praskliny. Minerální vata, kterou zateplujeme, není nasákavá a tedy ani při náhodném průniku vlhkosti do izolace nedojde k jejímu ztěžknutí a nadměrnému zatížení konstrukce.

Zateplení podkroví zvenku, bez sundání krytiny starých střech

Zateplit podkroví lze i bez celkové demontáže střešní krytiny. Pro foukání do dutin nám postačí vytvořit malý servisní otvor, kterým prostrčíme hadici. Prostor kolem parozábrané fólie po sobě pak odborně zapravíme a krytinu vrátíme na původní místo.

 

Zateplení podkroví zevnitř

Zateplovat foukanou vatou lze i z vnitřních prostor budovy. Postačí pouze vhodně vyřešit servisní otvory, které půjdou snadno zapravit. Při této variantě je vždy prvotně potřeba návštěva technika, který posoudí celkový stav a možnosti zateplení.

Kontaktujte nás

Dodatečné zateplení podkroví

Foukaná izolace má nesmírnou výhodu v tom, že ji lze aplikovat i poté, co jsou dokončeny všechny stavební úkony. Tím pádem ji lze využít ve starších objektech a tam, kde jsou problémy s původním, nebo nedokonalým zateplením.

Jaký zvolit izolační materiál?

Vhodně zvoleným materiálem je minerální vata, která má oproti klasickým izolačním materiálům řadu výhod. Nesléhá, nemění svůj tvar, je objemově stálá, nehoří, nenasákne vlhkem a odpuzuje škůdce. Množství izolace vždy záleží na odborném posouzení technikem.

O minerální vatě

Srovnání kvality izolačních materiálů

 

 

Kolik stojí zateplení?

Cena zateplení "section_name" závisí na celkové ploše budovy a množství zateplovacího materiálu. Rádi Vám spočítáme a zašleme cenovou kalkulaci.

Poptat cenu zateplení

Potřebujete poradit?

Nevíte jak uchopit zateplení domu za správný konec? Nebojte se nás oslovit. Vždy Vám rádi a ochotně poradíme.

Kontaktujte nás