+420 721 885 381 info@zatepleni-pudy.cz

Zateplení stropu na volno


V případě, že půda není využívána jako úložný prostor, zhotovujeme zateplení foukáním na volno. Jedná se o cenově nejdostupnější zateplení starého stropu z půdy. Dle potřeby lze zhotovit pochozí lávku ke komínu nebo oknu. Doporučená vrstva izolace vždy záleží na požadavcích klienta a našem doporučení. Ve všech případech pak platí pravidlo, že čím více izolace, tím lépe.

Nezávazná poptávka

Zateplení dřevěného stropu

Trámový strop se zatepluje foukáním izolační vaty do dutých prostor mezi podlahou půdy a stropem obytné místnosti. Nelze-li do těchto prostor izolaci nafoukat, nafoukáme vatu do volného prostoru nad záklopem. Jedná se o běžnou metodu, když potřebujete zateplit starý dřevěný strop.

Zateplení betonového stropu

Betonový strop se zatepluje foukáním izolační vaty, volně, přímo na podlahou půdy. Jedná se o běžnou metodu, když potřebujete zateplit starý betonový strop. U novostaveb lze vatu nafoukat pouze na řádně vyzrálý beton.

Zateplení stropu garáže

Garáže bývají většinou místa s největším únikem tepla! Zateplení se vyplatí v případě, že ji používáte jako dílnu nebo pro zimní parkování. Vatu lze nafoukat pod krytinu, nebo přímo na SDK stropy.

Jak řešit špatné zateplení stropu na volno

Aplikovat zateplení foukanou vatou lze do novostaveb, ale také pomocí ní můžeme odstranit nedostatky vzniklé při původní izolaci starších staveb. Ty zjistíme důkladným prozkoumáním termokamerou a následně doporučíme vhodné řešení.

Zaměření a obhlídka termokamerou, tepelné ztráty

Jaký zvolit izolační materiál?

Vhodně zvoleným materiálem je minerální vata, která má oproti klasickým izolačním materiálům řadu výhod. Nesléhá, nemění svůj tvar, je objemově stálá, nehoří, nenasákne vlhkem a odpuzuje škůdce. Množství izolace vždy záleží na odborném posouzení technikem.

O minerální vatě

Srovnání kvality izolačních materiálů

Kolik stojí zateplení?

Cena zateplení "section_name" závisí na celkové ploše budovy a množství zateplovacího materiálu. Rádi Vám spočítáme a zašleme cenovou kalkulaci.

Poptat cenu zateplení

Potřebujete poradit?

Nevíte jak uchopit zateplení domu za správný konec? Nebojte se nás oslovit. Vždy Vám rádi a ochotně poradíme.

Kontaktujte nás